Jaka powinna być klatka dla kanarka?

Klatka dla ptaków powinna być ich azylem, miejscem, w którym czują się bezpiecznie. To ich dom, w którym jedzą, dbają o swoją higienę i często pięknie nam śpiewają. Dla kanarka najlepsza byłaby prostokątna klatka zrobiona z drutu pokrytego miękkim plastikiem, gdzie przerywy między szczebelkami będą niewielkie, aby ptak nie włożył tam głowy. Jednemu kanarkowi wystarczy klatka o wymiarach minimum 35 cm długości, 20 cm szerokości oraz 25 cm wysokości. Jeżeli mamy możliwość, to najlepiej, by była ona jak największa. Jeżeli chcemy natomiast zamiar hodować parę, powinny być to dwie osobne klatki, żeby zwierzęta się nie biły. Przy jeszcze liczniejszym gronie warto zainwestować w wolierę.

Ważne, by klatka, którą wybierzemy, miała odpinane dno i wysuwaną szufladę, dzięki temu będzie nam łatwiej posprzątać kanarkowi. Karmnik powinien mieć możliwość, by zamontować go na zewnątrz, dzięki czemu okarm pozostanie czysty, nie będzie się mieszał z odchodami, a nam będzie łatwiej go w każdej chwili dosypać. Ponadto, jeżeli karmnik byłby umieszczony wewnątrz klatki, kanarek mógłby się stresować, że zbyt często ingerujemy w jego domu. Do klatki najlepiej jest również dokupić poidło zewnętrzne, ponieważ jest dużo bardziej funkcjonalne niż miseczka z wodą. Klatka dla ptaków nie powinna też mieć żadnych ostrych krawędzi, sterczących drutów ani dziur. Wszelkie zagłębienia i schowki sprawiają, że ptaki będą miały mniej miejsca do latania.

Witaj nazywam się Joanna Maciejczyk i milo mi gościć Cię na moim serwisie o tematyce hobby. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych artykułów dotyczących sposobów na spędzanie wolnego czasu. Zapraszam do czytania!